Google+
Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Lazer Yazıcı

Alt Kategoriler


Hp Yazıcılar, Samsung Yazıcılar, Canon Yazıcılar, Brother Yazıcılar, Xerox Yazıcılar, Epson Yazıcılar, Lexmark Yazıcılar, Oki Yazıcılar, Panasonic Yazıcılar, Konica Minolta Yazıcılar, Dell Yazıcılar, Kyocera Yazıcılar, ...

HANGİ YAZICIYI ALMALIYIM?

Yazıcı almadan önce ihtiyacınızın ne olduğunu belirlemek gerekmektedir. İhtiyacınız sizi hangi yazıcıyı alacağınıza yönlendirecektir. Yazıcıyı sadece bilgisayardan çıktı almak amaçlımı kullanacaksınız, fotokopi çekecek misiniz, tarayıcıya özelliğine ihtiyacınız var mı yâda fax alıp gönderme işlemi yapacak mısınız? Ayrıca dakikada kaç adet çıktı alacaksınız, ortalama aylık kaç baskı alıyorsunuz? …vs. Bütün bu soruların doğru cevabı ideal yazıcıyı almanıza yardımcı olacaktır.

Lazer Yazıcı (Toz Toner) mı yoksa Inkjet Yazıcı (Mürekkep Kartuşlu) mı almalıyım?

Lazer Yazıcılar mürekkep püskürtmeli yazıcılara göre çok daha performanslı ürünlerdir. Lazer Yazıcılar sarf malzeme olarak TONER (toz) kullanmaktadırlar. Lazer Yazıcıların kullandığı Toner Fiyatları Inkjet Yazıcıların kullandığı Kartuş Fiyatlarına göre daha düşüktür. Ayrıca Lazer Yazıcılar teknolojisi itibariyle Toner Dolum için uygundur. Düşük kapasiteli Inkjet Yazıcılar kısmen daha ucuz olup sarf malzeme olarak KARTUŞ (mürekkep) kullanmaktadırlar. Ucuz olan Inkjet Yazıcılar ‘ın kartuş maliyetleri yüksek olup birim çıktı maliyetini artırmaktadır. Dolayısıyla fazla baskı ihtiyaçlarında asla inkjet yazıcılar tercih edilmemelidir.

LAZER YAZICI NEDİR?

Lazer Yazıcı; Lazer Yazıcıların baskı kapasiteleri yüksek olup (1000 sayfa, 1500 sayfa, 2000 sayfa, 5000 sayfa … 40000 sayfaya kadar baskı veren tonerler mevcuttur) yoğun çıktı alan Hukuk Büroları, Muhasebe Ofisleri, Noterler, Hastaneler, Okullar, Dershaneler, Eczaneler, Oteller, Büyük Şirketler,…vb için  hem hız hem de birim çıktı maliyet açısından avantajlıdır.

Renk bakımından Lazer yazıcılar MONO ve RENKLİ olarak iki sınıfa ayrılırlar. Renkli Lazer Yazıcı Fiyatları Mono Lazer Yazıcılara göre yüksektir. Eğer ofislerde renkli çıktı alınıyorsa Renkli Lazer Yazıcı tercih edilmelidir.

Özellik bakımından Lazer Yazıcılar STANDART ve ÇOK FOKSİYONLU olarak ikiye ayrılırlar. Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı fotokopi, fax ve tarayıcı özelliğine de sahiptirler. Bu özellikler ofisteki ihtiyaca göre tercih edilmelidir.

Sayfa boyutları bakımından Lazer Yazıcılar A3 Lazer Yazıcı ve A4 Lazer Yazıcı olarak ikiye ayrılırlar. Ofislerde genellikle A4 yazıcılar tercih edilmektedirler.

En Ucuz Lazer Yazıcı almak bazen iyi alışveriş manasına gelmeyebilir. Ayrıca tercih edilen yazıcının sarf malzemesi tonerin rahat bulunabilirliği, Toner Baskı Kapasitesi, Toner FiyatıToner Dolum Yapılabilirliği, Tonerin Chip, Drum ve Yedek Parça maliyetleri de detaylıca araştırılmalıdır.

Firmamız teknik personel ekibinden info@deltasarf.com adresine mail atarak veya 0(212) 358 2 358 pbx nolu şirket numaramızdan arayarak ücretsiz olarak ihtiyacınıza uygun Lazer Yazıcı Tavsiye alabilirsiniz.

Lazer Yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken parametreler şunlardır.

-Yazıcıya ait tonerin baskı kapasitesi.

-Yazıcı ile birlikte gelen tonerin demo olup olmadığı? Demo tonerlerin baskı kapasiteleri orijinal tonere göre %30-50 daha düşüktür.

-Tonerin Fiyatı. Aynı özellikteki farklı marka yazıcıların tonerlerinin fiyatlarını kapasitelerine göre kıyaslayınız.

-Tonerin piyasadan rahat temin edilip edilememesi. Yüksek adette satılmamış yazıcıların tonerlerinin temininde sıkıntılar olabiliyor. Piyasada fazlaca kabul görmüş yazıcıların tonerleri hem daha uygun hem daha rahat tedarik edilebilmektedir. Ayrıca bu yazıcıların muadil tonerleri de piyasaya uygun fiyattan arz edilmektedir. En güzel avantaj ise yüksek adette satılan bu yazıcıların tonerleri Toner Dolum için de uygun olmaktadır.

-Tonerin Dolumu yapılabilmesi. Her marka her model toner doluma uygun değildir. Bazı mono ve renkli tonerlerde bu problem görülmektedir. Eğer gereksinim duyarsanız, firmamız teknik personel ekibinden info@deltasarf.com adresine mail atarak veya 0(212) 358 2 358 pbx nolu şirket numaramızdan arayarak ücretsiz olarak o tonerin dolum yapılabilmesi ve maliyeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

-Toner Chip, Drum ve Yedek Parça temini. Bazı tonerlerin chip ve drum maliyetleri yüksektir olup yedek parça temini zordur. Özellikle Samsung ve Xerox marka yazıcıların toner chipleri yüksek maliyetlidir. Bu yazıcıların çoğu serilerine yazılım yüklenerek chip gereksinimi devre dışı bırakılmaktadır. Bu yöntemle her toner dolumun da chip satın almaya gerek kalmamakta dolayısıyla toner dolum maliyeti düşmektedir.

INKJET YAZICI NEDİR?

Inkjet Yazıcı ; İnkjet Yazıcıların (Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı) baskı kapasiteleri düşük olup aylık birkaç yüz sayfa çıktı alan ev kullanıcıları için idealdir. Ayrıca Fotoğraf Baskıları için mürekkep püskürtmeli Renkli Inkjet Yazıcı daha iyi netice vermektedir. Inkjet Yazıcı Fiyatları çok düşüktür fakat bu yazıcılardan alınan çıktıların birim maliyeti lazer yazıcılara göre oldukça yüksektir. Bu nedenle yüksek adetli baskılar için kesinlikle Lazer Yazıcılar tercih edilmelidir.

Renk bakımından Inkjet Yazıcılar MONO ve RENKLİ olarak iki sınıfa ayrılırlar. Mono Inkjet Yazıcı artık tarihe karışmıştır, bu yazıcıların renkli modellerinin maliyetleri düşük olduğu için Renkli Inkjet Yazıcı olarak satışa sunulmaktadır. Renkli Kartuş ve Siyah Kartuş yazıcı ile birlikte gelmektedir. Hangi kartuş biterse onun dolumu yapılabilir veya yenisi satın alınabilir.

Özellik bakımından Inkjet Yazıcılar STANDART ve ÇOK FOKSİYONLU olarak ikiye ayrılırlar. Çok Fonksiyonlu Inkjet Yazıcı fotokopi, fax ve tarayıcı özelliğine sahiptirler. Bu özellikler ofisteki ihtiyaca göre tercih edilmelidir. Ayrıca son dönemde yüksek baskı kapasitesine ulaşmak için Dolan Kartuş (Bu kartuşlar Bitmeyen Kartuş olarak ta anılmaktadır) Üniteli inkjet yazıcılar tüketicinin tercihine sunulmaktadır. Dolan Kartuşlu yazıcıların zamanla sorun oluşturduğu özellikle mürekkep yollarının tıkanmasıyla hem iş kaybı hem de ciddi maddi zararların oluştuğu Tüketicilerden direk gelen bilgilerdir. Bu tür sıkıntılar yaşayan tüketiciler Renkli Lazer Yazıcı alarak problemlerini çözmüşlerdir.

Inkjet Yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken parametreler şunlardır.

-Yazıcı Kartuşun fiyatı

-Yazıcı Kartuşun piyasada rahatça temin edilebilmesi

-Özellikle eğer fotoğraf baskı alınacaksa Yazıcı Çözünürlüğü

-Usb bağlantılı olması ve Usb Bağlantı Kablosunun yazıcı ile birlikte kutudan çıkması.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN,

Firmamız teknik personel ekibinden info@deltasarf.com adresine mail atarak veya 0(212) 358 2 358 pbx nolu şirket numaramızdan arayarak ücretsiz olarak ihtiyacınıza uygun Lazer Yazıcı Tavsiyesi alabilirsiniz.

Çalışma saatlerimiz, hafta içi sabah 9:00 akşam 19:00, cumartesi sabah 9:00 akşam 15:00 arasındadır.

Toner Dolumunda kurumsal hizmet DeltaTonerYazıcı nerede biz oradayız…

r e n k l e r i n   d o ğ a l l ı ğ ı  0212 358 2 358 pbx

Back to Top
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...