Google+
Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Toner Dolumu

TONER DOLUMU

Toner Dolumu Nedir?

Günümüz teknolojisinde lazer yazıcılar oldukça önem kazanmış durumdalar. Zira normal püskürtmeli yazıcılara göre oldukça kaliteli hızlı ve maliyet açısında uygunlar. Artık ofislerimizin vazgeçilmez bir parçası olan lazer yazıcılar normal klasik mürekkep mantığı ile değil de daha farklı olarak kömür tozu ile işlem yapmaktadırlar. Yani kısaca hayatımızın bir parçası olan lazer yazıcıların tonerlerinin bitmesi durumunda tekrar kullanmak üzere dolum yapılmasıdır.

 

Toner dolumu nasıl yapılmalı ?

Gelişen teknolojide yazıcı firmaları tonerler için bir çok önlem almaktadır. Örnek verecek olursak içerisine chip takılıyor yazıcı orjinal olmayan tonerleri görmemeleri gibi bir çok tedbir almıştır. Bunlara ek olarak artık toner dolum işleri artık evlerde dahi yapılır hale gelmiştir. Peki bu durumda nasıl düşünmeliyiz gerçekten toner dolumu bu kadar basit mi yoksa uzmanlık isteyen bir iş mi? Elbette ki her iş te olduğu gibi bu işte ciddi uzmanlık isteyen bir iştir. Öyle ki yapılan işlem sonucu hem toneriniz hem de sağlığınızı riske etmiş oluyorsunuz. Yapacağınız hata yüzünden yazıcınız dahi zarar görebilir, işleriniz aksar. Yani ya orijinal toner kullanıp hiç riske girmeyecek yada bu işi kitabına uygun bir vaziyette yapan yerlere yaptırmalısınız. Toner tolumu ciddi tecrübe isteyen titizlikle yapılması gereken bir işlemdir.

 

Çok fazla teknik detaya girmek istemiyorum. Ama kısaca bahsedeyim. Öncelikle içerisindeki dram ve toz haznesi ayrıca atık haznesi ve benzeri yerler çok iyi temizlenmeli hem hava tabancası ile hem de temiz bir bezle zira bu kalan toz taneleri sağlığınıza zarar , yazıcıda çıkan sayfaların kötü çıkmasına neden olabilir. Hatta kararmalara dahi sebep olabilir. Bunun yanı sıra kullandığınız toner kalitesi de çok önemlidir. Piyasa da çok ucuza toner tozu bulabilirsiniz. Ama ne kadar güvenilir işte bu soruyu tekrar tekrar sormak gerekir. Özetlemek gerekirse toner dolumu işi ciddi profesyonellik isteyen işin ehli olmadan yapılmaması gereken bir işlemdir. Unutmayalım ki sağlıklı doldurulmuş bir toner ortalama bin beşyüz sayfadan daha fazla çıktı verecektir. Bunlara ek olarak sanki ilk alındığı gün gibi size kaliteli çıktılar vermesi gerekmektedir. Delta Toner bu işi hakkıyla yapmaktadır.

Delta tonerin ayrıcalıklarından mutlaka faydalanın. Zira delta toner sizlerin ihtiyaç duyacağı her türlü ayrıntıyı düşünmüştür. Yani toner dolumu adına her türlü işlemi bizde bulabilirsiniz. Altarnatif aramınıza gerek yok. Üstelik her zaman  uygun fiyat. 

Delta Toner Sarf Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.

Back to Top
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...